Autor Wątek: Nagrywanie na USB  (Przeczytany 5506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iza21

• Newbie
  • *
Nagrywanie na USB
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 13:15:38 »
Witam.

Od paru dni posiadam ten dekoder i chcialam sie dowiedziec o nagrywanie na pamieci przenosnej USB na pendrivie.
Czy nie ma z tym zadnych problemow?
Czy są jakies polecane firmy pendrivow?
Czy pendrive o pojemnosc 16GB starczy na nagranie programu tak gdzies do 2 godzin?
Czy w tym tunerze jest jakas konfiguracja parametrow nagrywania obrazu? (nie musze miec jakiejs super jakosci)

z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam

EDIT:
aha jeszcze odrazu mam nastepne pytanie mianowicie czemu mi nie znalazlo zadnej stacji radiowej? czy to moze byc tak ze nie są jeszcze u mnie nadawane czy moze do szukania radia jest inna funkcja niz do kanalow TV (jesli chodzi o kanaly tv to jest wszystko ok znalazlo 2 multipleksy)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 13:28:17 wysłana przez iza21 »

jsadkowski

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Nagrywanie na USB
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2012, 15:08:49 »
Generalnie można nagrywać na większości dostępnych pendrivów.
Nie muszą być kosmicznie szybkie i drogie.

Nie ma żadnej konfiguracji zapisu. Zapis jest w postaci pliku TS (Transport Stream) czyli bezpośredniego zrzutu strumienia danych (wraz z napisami jeśli są, telegazetą, ścieżkami dźwiękowymi). Wielkość pliku zależy ot bitrate w jakim jest nadawane.

W chwili obecnej w DVB-T nie ma żadnych stacji radiowych nadawanych.

Przy okazji. Podczas nagrywania można oglądać inny kanał o ile jest w tym samym multiplexie.

iza21

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2012, 16:11:05 »
dziekuje za odpowiedz

Jeszcze mam takie pytanie bo w kuchni mam mały telewizor LCD Manta LCD1102 i teraz chcialabym podlaczyc sygnal z waszego dekodera DVBT02 i teraz czy taka przejsciowka jak na tej aukcji sie nada:

http://allegro.pl/podlacz-tv-do-pc-bez-tv-out-konwerter-vga-euro-hit-i2264029926.html

czy moze jest jakis inny sposob zeby podlaczyc ten dekoder do tego telewizora?

pozdrawiam

jsadkowski

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2012, 16:34:30 »
Nie, ten przewód nie będzie prawidłowy. Służy do podłączenia PC do telewizora.
Potrzebny będzie raczej przewód, który z jednej strony ma SCART a z drugiej kompozytowe+Audio (AV)
Coś takiego http://allegro.pl/3xrca-euro-scart-a-v-vivanco-2m-markowy-i2275050198.html
Nie widziałem tego TV ale sądząc z instrukcji to on te wejście wideo ma w postaci złącza mini jack.
Dodatkowo trzeba by było takie coś http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-4pin-3xrca-cinch-do-kamery-hq-i2266555646.html

Chyba znacznie prościej poprosić jakiegoś elektronika o zrobienie bezpośredniego przewodu SCART --> mini jack z wideo.

iza21

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2012, 17:29:51 »
W zestawie od tego telewizorka jest przejsciowka taka jak z drugiego Pana linka do allegro tylko ze te 3 przewody mają koncowki zenskie. No i ok dokupilismy teraz przejsciowke cos takiego jak na tym pierwszym Pana linku podlaczylismy to razem w sumie tylko jednym czinczem od sygnalu video bo kolorki czinczow sie nie zgadzaly no i na telewizorze pokazal sie ekran OSD z dekodera, wlaczylismy automatyczne wyszukiwanie kanalow z dekodera kilka razy i niestety nic nie znalazlo. Czy taki sygnal ze zlacza scart od tego dekodera na tylko jeden czincz to nie bedzie za malo zeby obsluzyc ten dekoder?

Nie mam juz pomyslow jak to razem podlaczyc, chyba nic z tego nie bedzie :(

blagam o pomoc bo ten telewizor jest calkiem niedawno kupiony eh

jsadkowski

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:32:12 »
Skoro jest obraz OSD dekodera to znaczy że połączenie jest ok.
Jeśli podłączony jest tylko żółty to będzie tylko obraz bez dźwięku
Kabelek powinien mieć żółty przewód do wideo, biały i czerwony do audio. Połączyć z analogicznymi z tego kabla SCART --> 3x cinch.

Jeśli nie wyszukuje kanałów to problem jest raczej z anteną.

Marcin Kornatka

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:10:25 »
Proszę pamietać o podłaczeniu anteny do dekodera, nie do telewizora:)

Czyli wpinamy przewód anteny zewnetrznej do tunera DVBT02 (lub innego) i dajemy automatyczne wyszukiwanie. Warto zweryfikowac czy antena jest skierowana na odpowiedni nadajnik w danym rejonie Polski (wykaz nadajników znajduje się w jednym z opisie w poscie "Ciekawostki o DVBT02" - proszę się z nim zapoznać).

Co do stacji radiowych to jeżeli nie są nadawane to ich nie znajdzie. W Polsce nie ma obecnie stacji radiowych z tego ci mi się wydaje (poza kanałami testowymi np. w warszawie). Ale jak ktoś miszka koło Czech to juz ma szansę na stacje radiowe - tam już nadają.

pablobdg31

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:35:49 »
Witam wszystkich ,mam pytanie zakupiłem tuner DVB T02 i mam taki problem przy nagrywaniu,jak sam wł.nagrywanie ręcznie wszystko jest Ok nagrywa i można odtworzyć, lecz gdy ustawie nagrywanie z timera na dany program widać że nagrywa bo się tuner przełączy na dany program lecz wchodząc w PVR brak jest nagrania ?

Marcin Kornatka

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2012, 22:56:57 »
Proszę ustawić czas rozpoczęcia i zakończenia nagrywania i w tym czasie nie wyłączać urządzenia.
Czy pomogło?